Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

Zasady SEO dla sklepu internetowego (Teoria)

Termin Search Engine Optimization (SEO) oznacza zestaw działań mających na celu poprawę pozycji sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania w Google, Yandex itp.
Trzeba zrozumieć, że jeśli sklep jest młody (do do 1 roku od momentu zaindeksowania wyszukiwarek) i oferuje towary lub usługi, dla których jest wielu konkurentów, bardzo, bardzo trudno będzie doprowadzić sklep do TOP-5 pozycji. Wynika to z faktu, że wyszukiwarki początkowo traktują nowe sklepy z „nieufnością”.
Oczywiście za pomocą czarnych i szarych metod można podnieść ocenę sklepu, co doprowadzi do krótkiego trafienia w TOP, ale wtedy spadek wyników jest bardzo prawdopodobną emisją, a może nawet doprowadzić do wykluczenia sklepu z indeksu wyszukiwania na kilka miesięcy.
Dlatego na początku będzie dobrze, wraz z SEO, angażować się w reklamy kontekstowe w Google < /span>i Yandex.

Istnieją 2 rodzaje promocji sklepu Shopify:

 • sklepu
 • niektóre przedmioty w sklepie

Konieczne jest również podkreślenie kierunków promocji:

 • przygotowanie strony sklepu i kart produktów
 • udostępnianie linków do sklepu z witryn wysokiej jakości
 • promocja w mediach społecznościowych

Przygotowanie strony sklepu i kart produktów

Istnieją 2 bezwarunkowe zasady wypełniania kart produktów sklepu, których przestrzeganie pozwoli skutecznie promować swój sklep w wyszukiwarkach:

 • treści wysokiej jakości
 • unikalna treść

Treści wysokiej jakości

Jakość w rozumieniu kupujących oznacza użyteczność. Struktura i zawartość sklepu powinna być przygotowana w taki sposób, aby zapewnić klientom maksymalne korzyści.

Unikalna treść

Wyjątkowość oznacza podejście autora do przygotowania tekstów. W żadnym wypadku nie powtarzaj słowo w słowo tekstu z innych witryn. Również samo zastąpienie słów synonimami nie pomoże - wyszukiwarki rozpoznają tę sztuczkę. Znajdź autorów, którzy przygotują wyjątkowe teksty. Pamiętaj, aby sprawdzić te teksty pod kątem wyjątkowości, gdy akceptujesz pracę za pomocą Miratools.ru. Chroń wszystkie unikalne materiały za pomocą mechanizmów oferowanych przez Google i Yandex.

 • Struktura katalogów sklepu
 • Karty produktów

Struktura katalogów sklepu

Struktura katalogów sklepu

Wyobraźmy sobie, że sklep będzie miał 3000 pozycji. Który wariant klasyfikacji produktów byłby lepszy z punktu widzenia wyszukiwarek: bez podziału na grupy czy z podziałem na grupy (kolekcje)? Oczywiście z podziałem na grupy. Dlatego przygotowując katalog z produktem, przeanalizuj zapotrzebowanie ze strony kupujących pod kątem potrzeb. I zgodnie z prośbami kupujących pogrupuj towary. Tutaj Google Adwords iYandex:Wordstat.
Jeśli istnieje to 10 lub 50 grup w sklepie z 3 tys. pozycji. Która opcja podziału z punktu widzenia wyszukiwarek będzie bardziej preferowana? Oczywiście z 50 grupami.

Karty produktów

Właściwa karta produktu w sklepie internetowym

 1. Nazwa produktu
 2. Opis produktu
 3. Zdjęcia produktów
 4. Prezentacja produktu wideo
 5. Zaangażowanie kupujących
 6. Funkcje i instrukcje dotyczące zakupów
 7. Recenzje
 8. Cena
 9. Wymiary i wagi
 10. Aktualne salda
 11. Gwarancja
 12. Informacje o certyfikacji
 13. Kraj pochodzenia
Nazwa produktu

W tytule należy wskazać nie tylko markę, model itp., ale także słowa kluczowe, dla których produkt jest najczęściej wyszukiwany.

Opis produktu

Opis produktu musi być przygotowany bardzo starannie. Odmów skopiowania opisu ze strony producenta lub konkurenta. Wyszukiwarki są w stanie wykluczyć zduplikowane informacje z wyników wyszukiwania. Nawet jeśli masz kilka produktów o podobnych cechach, bądź kreatywny. Nie powielaj opisu. Pamiętaj, aby w tekście opisu uwzględnić słowa kluczowe związane z produktem. Ale nie przesadzaj - próg częstotliwości używania słów kluczowych w tekście to 4-6% opiniisanki.

Zdjęcia produktów

Nie próbuj kopiować zdjęć produktów z witryny konkurencji. Doprowadzi to do tego, że w wynikach wyszukiwania będzie produkt konkurencji, a nie Twój. Odłóż budżet na sesję zdjęciową. Upewnij się, że otrzymujesz wysokiej jakości zdjęcia. W większości przypadków produkt na obrazie jest lepiej postrzegany na białym tle - musisz wyczyścić tło obrazu. Obserwuj rozmiary plików i nie nadużywaj ich. Nazwa pliku musi zawierać słowa kluczowe opisujące produkt oraz nazwę modelu. Po dodaniu zdjęć produktów do karty produktu pamiętaj, aby w tytule każdego zdjęcia wpisać słowo „zdjęcie” lub „zdjęcie”, a także nie zaniedbuj alternatywnej nazwy zdjęcia.

Prezentacja wideo produktu

Pozycjonowanie recenzji wideo produktu tylko poprawia jakość prezentacji informacji o produkcie z punktu widzenia wyszukiwarki

Zaangażowanie klienta

W przypadku niektórych kategorii towarów możliwe jest przeprowadzenie demonstracji z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości lub demonstracji wirtualnej. Na przykład kupujący może od razu przymierzyć okulary, które lubi, lub dżinsy, które lubi. Ponadto niektóre produkty mogą być prezentowane w formie trójwymiarowego modelu, co pozwala obejrzeć produkt ze wszystkich stron.

Cechy zakupu towarów i instrukcje

Wskaż informacje o nieoczywistych cechach zakupu towarów. Na przykład brak niezbędnych elementów w paczce z produktem i propozycja włączenia ich do pakietu zakupowego. Link do instrukcji zwiększy również wartość strony produktu.

Recenzje

Aktywna reakcja kupujących na stronie z produktem będzie oznaczać dla wyszukiwarek znaczenie produktu, co może prowadzić do wzrostu pozycji produktu w wynikach wyszukiwania.

Zapewnienie linków do sklepu ze stron wysokiej jakości

Przejdź do sklepu internetowego

Promocja w mediach społecznościowych

Sieci społecznościowe

Obecność aktywności na stronach w sieciach społecznościowych tylko podniesie ocenę sklepu. Unikaj ilościowej likwidacji członków grupy, skup się na jakości. Należy pamiętać, że w niektórych sieciach istnieje już możliwość bezpośredniej sprzedaży towarów poprzez umieszczenie przycisku Kup. Są to Facebook, Twitter, Pinterest.
Częstym błędem jest powielanie tych samych informacji we wszystkich kanałach promocyjnych. Przygotuj opisy dla każdego kanału, w zależności od jego cech, z linkiem do żądanej strony witryny.
Facebook i VKontakte wymagają kilku akapitów informacji, Twitter ogranicza wiadomość do 140 znaków, a blogi wymagają już włączenia długiego tekstu. Pamiętaj, aby dołączyć do wiadomości stronę wizualną (zdjęcie, wideo). Dla wygody odbioru informacji opracowano praktyczną zasadę – co 3 akapity tekstu, zdjęć lub filmów należy umieścić.

 • Facebook
 • Kontakt V
 • Twitter
 • Pinterest
 • Google+
 • Instagram
 • Blogi