Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

Zasady SEO dla sklepu internetowego (Teoria)

Termin Search Engine Optimization (SEO) oznacza zestaw działań mających na celu poprawę pozycji sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania w Google, Yandex itp.
Musisz zrozumieć, że jeśli sklep jest młody (do 1 roku od momentu zaindeksowania przez wyszukiwarki) i oferuje towary lub usługi, dla których jest wielu konkurentów, to bardzo, bardzo trudno będzie doprowadzić sklep do TOP-5 pozycji. Wynika to z faktu, że wyszukiwarki początkowo traktują nowe sklepy z „nieufnością”.
Oczywiście za pomocą czarno-szarych metod można podkręcić ocenę sklepu, co doprowadzi do krótkotrwałego przeboju w TOP, ale wtedy spadek wyników wyszukiwania jest bardzo prawdopodobny, a może nawet doprowadzić do wykluczenie sklepu z indeksu wyszukiwania na kilka miesięcy.
Dlatego na początku dobrze będzie, wraz z SEO, zaangażować się w reklamę kontekstową Google I Yandex .

Istnieją 2 rodzaje promocji sklepu Shopify:

 • sam sklep
 • niektóre pozycje w sklepie

Konieczne jest również podkreślenie obszarów promocji:

 • przygotowanie strony sklepu oraz kart produktowych
 • udostępnianie linków do sklepu z witryn wysokiej jakości
 • promocja w mediach społecznościowych

Przygotowanie strony sklepu oraz kart produktowych

Istnieją 2 bezwarunkowe zasady wypełniania kart produktów sklepu, których przestrzeganie pozwoli z powodzeniem wypromować sklep w wyszukiwarkach:

 • jakość treści
 • unikalne treści

Jakość treści

Jakość w rozumieniu nabywców oznacza użyteczność. Struktura i zawartość Sklepu powinna być przygotowana w taki sposób, aby zapewnić Klientom maksymalne korzyści.

Unikalne treści

Niepowtarzalność oznacza autorskie podejście do przygotowania tekstów. W żadnym wypadku nie powtarzaj słowo w słowo tekstu z innych stron. Również zwykłe zastąpienie słów synonimami nie pomoże - wyszukiwarki rozpoznają tę sztuczkę. Znajdź autorów, którzy przygotują unikalne teksty. Pamiętaj, aby sprawdzić te teksty pod kątem wyjątkowości podczas przyjmowania pracy z wykorzystaniem usług miratools.ru Chroń wszystkie unikalne materiały, korzystając z mechanizmów oferowanych przez Google i Yandex.

 • Struktura katalogów sklepu
 • Karty produktów

Struktura katalogów sklepu

Struktura katalogów sklepu

Wyobraźmy sobie, że w sklepie będzie 3000 pozycji. Który wariant klasyfikacji produktów z punktu widzenia wyszukiwarek byłby bardziej preferowany: bez podziału na grupy czy z podziałem na grupy (kolekcje)? Oczywiście z podziałem na grupy. Dlatego przygotowując katalog z produktem przeanalizuj popyt ze strony kupujących pod kątem potrzeb. I zgodnie z prośbami kupujących pogrupuj towary. Tutaj usługi pomogą analizować zapytania wyszukiwania. AdWordsy I Yandex:Wordstat .
Jeśli w sklepie z 3 tysiącami artykułów jest 10 lub 50 grup. Która opcja podziału z punktu widzenia wyszukiwarek będzie bardziej preferowana? Oczywiście z 50 grupami.

Karty produktów

Właściwa karta produktu w sklepie internetowym

 1. Nazwa produktu
 2. Opis produktu
 3. Zdjęcia produktów
 4. Film demonstracyjny produktu
 5. Zaangażowanie Kupującego
 6. Cechy zakupu towarów i Instrukcje
 7. Opinie
 8. Cena
 9. Wymiary i waga
 10. Bieżące salda
 11. Gwarancja
 12. Informacje o certyfikacji
 13. Kraj producenta
Nazwa produktu

W tytule należy wskazać nie tylko markę, model itp., ale również słowa kluczowe, na które produkt jest najczęściej wyszukiwany.

Opis produktu

Opis produktu musi być przygotowany bardzo dokładnie. Odmawiaj kopiowania opisu ze strony producenta lub konkurencji. Wyszukiwarki są w stanie wykluczyć zduplikowane informacje z wyników wyszukiwania. Nawet jeśli masz kilka produktów o podobnych właściwościach, bądź kreatywny. Nie dubluj opisu. Pamiętaj, aby w tekście opisu umieścić słowa kluczowe związane z produktem. Ale nie przesadzaj - próg częstotliwości użycia słów kluczowych w tekście to 4-6% opisu.

Zdjęcia produktów

Nie próbuj kopiować zdjęć produktów ze strony konkurencji. Doprowadzi to do tego, że w wynikach wyszukiwania pojawi się produkt konkurencji, a nie Twój. Odłóż budżet na sesję zdjęciową. Upewnij się, że otrzymujesz wysokiej jakości zdjęcia. W większości przypadków produkt na zdjęciu jest lepiej postrzegany na białym tle - należy wyczyścić tło obrazu. Uważaj na rozmiary plików i nie zawyżaj ich. Nazwa pliku musi zawierać słowa kluczowe opisujące produkt oraz nazwę modelu. Po dodaniu zdjęć produktów do karty produktu pamiętaj o uzupełnieniu tytułu każdego zdjęcia z wzmianką o słowie „zdjęcie” lub „zdjęcie”, a także nie zaniedbuj podania alternatywnej nazwy dla zdjęcia.

Film demonstracyjny produktu

Umieszczenie recenzji wideo produktu poprawia jedynie jakość prezentacji informacji o produkcie z punktu widzenia serwera wyszukiwania

Zaangażowanie Kupującego

W przypadku niektórych kategorii towarów istnieje możliwość przeprowadzenia pokazu z wykorzystaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej lub pokazu wirtualnego. Na przykład kupujący może od razu przymierzyć okulary, które mu się podobają, lub dżinsy, które mu się podobają. Ponadto niektóre produkty mogą być prezentowane w formie trójwymiarowego modelu, co pozwala obejrzeć produkt ze wszystkich stron.

Cechy zakupu towarów i Instrukcje

Podaj informacje o nieoczywistych cechach zakupu towaru. Na przykład brak niezbędnych elementów w paczce z produktem i oferta włączenia ich do pakietu zakupu. Link do instrukcji zwiększy również wartość strony produktu.

Opinie

Aktywna reakcja kupujących na stronie z produktem będzie oznaczać dla wyszukiwarek trafność produktu, co może prowadzić do wzrostu pozycji produktu w wynikach wyszukiwania.

Udostępnianie linków do sklepu z wysokiej jakości witryn

Linki krzyżowe do sklepu internetowego

 • Jeśli to możliwe, pobierz link do swojego sklepu ze strony producenta
 • Publikuj komunikaty prasowe na wyspecjalizowanych stronach
 • Zarejestruj witrynę jako Google Trust Store i dodać do Yandex: katalog
 • Weź udział w dyskusjach na forach tematycznych z linkami do serwisu
 • Zamów publikowanie interesujących informacji od znanych blogerów, na przykład od eksler

Promocja w sieciach społecznościowych

Media społecznościowe

Obecność aktywności na stronach w sieciach społecznościowych tylko podniesie ocenę sklepu. Unikaj ilościowej likwidacji członków grupy, skup się na jakości. Należy pamiętać, że w niektórych sieciach możliwa jest już bezpośrednia sprzedaż towarów po umieszczeniu przycisku Kup. Są to Facebook, Twitter, Pinterest.
Częstym błędem jest powielanie tych samych informacji we wszystkich kanałach promocji. Przygotuj opisy dla każdego kanału, w zależności od jego funkcji, z linkiem do żądanej strony w serwisie.
Facebook i VKontakte wymagają kilku akapitów informacji, Twitter ogranicza wiadomość do 140 znaków, a blogi już wymagają włączenia długiego tekstu. Koniecznie dołącz do przekazu stronę wizualną (zdjęcie, wideo). Dla wygody odbioru informacji opracowano praktyczną zasadę - co 3 akapity należy zamieszczać tekst, zdjęcia lub filmy.

 • Facebook
 • W kontakcie z
 • Świergot
 • pinterest
 • Google+
 • Instagram
 • Blogi