Управление мультиканальными продажами с помощью Sellbrite (GoDaddy)

Zarządzanie sprzedażą wielokanałową z Sellbrite (GoDaddy)

Niedawno napotkaliśmy problem: nasz klient ma 2 sklepy Shopify i 1 konto Amazon. Po rozmowie z tymi zwolennikami Shopify i kilkoma aplikacjami, które zapewniają integrację Shopify i Amazon FBA, zdaliśmy sobie sprawę, że połączenie 2 sklepów Shopify i Amazon jest prawie niemożliwe.

W ten sposób znaleźliśmy aplikację Sellbrite, która obsługuje połączenie wielokanałowe.


Aplikacja Sellbrite została zaprojektowana tak, aby Twoje sklepy były zsynchronizowane z największymi światowymi platformami handlowymi online. Łatwo integruje się z Amazon, eBay, Etsy, Walmart, Coogle, Sears, Newegg, Shopify, Shopify Plus, Bigcommerce, Woocommerce.

Sellbrite oferuje wiele funkcji dla Twojego sklepu internetowego. Oto kilka z nich:

 • Zarządzaj wieloma sklepami i platformami za pomocą jednego panelu sterowania.
 • Automatyczna synchronizacja produktów, zamówień i stanów magazynowych pomiędzy platformami, co eliminuje zjawisko oversold.
 • Zarządzanie zapasami i zamówieniami w czasie rzeczywistym.
 • Analityka sprzedaży i wydajności.
 • Realizacja zamówień FBA z innych kanałów sprzedaży.

 

Skonfiguruj aplikacje Sellbrite

Aby skonfigurować aplikację Sellbrite, musisz zainstalować ją ze sklepu z aplikacjami Shopify i utworzyć konto. Dla Twojej wygody na ekranie głównym aplikacji znajdują się instrukcje instalacji.

 1. Aby dodać swoje kanały sprzedaży, kliknij Listy - Dodaj/zarządzaj kanałami, po czym zostaniesz przeniesiony na stronę, na której zostaną wyświetlone wszystkie platformy transakcyjne, które już podłączyłeś. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „Podłącz nowy kanał”, za pomocą którego możesz dodać nowy kanał sprzedaży. 
  Wybierz kanał, który chcesz połączyć, wprowadź wymagane pola i przejdź do konta wybranego kanału sprzedaży w nowej zakładce, która pojawi się po kliknięciu w przycisk „Połącz swoje konto”
 2. Po dodaniu wszystkich potrzebnych kanałów sprzedaży należy dodać produkty z tych kanałów, w tym celu przechodzimy do potrzebnego nam kanału aukcje i naciśnij przycisk "Importuj z Shopify”. Dodaj takie produkty nie tylko po dodaniu kanału sprzedaży, ale także jeśli osobno tworzysz nowe produkty w swoim kanale. Zrób to dla wszystkich swoich kanałów.
 3. Ponadto synchronizacja Twoich produktów we wszystkich kanałach sprzedaży odbędzie się automatycznie, jeśli artykuły Twoich produktów będą do siebie pasować. Jeśli SKU nie pasują do pożądanych produktów, musisz to poprawić w swoich kanałach sprzedaży i ponownie zaimportować produkty. Aby sprawdzić, czy Twoje produkty są poprawnie zsynchronizowane, przejdź do Wszystkie produkty, po prawej stronie zobaczysz logo swoich kanałów, których produkty zostały zsynchronizowane. Jeśli niektóre produkty nie są zsynchronizowane, musisz przejść do strony swojego kanału i kliknąć ikonę synchronizacji, która zmieni kolor na czerwony, i wybrać produkt, który Ci odpowiada.

To kończy podstawową konfigurację Twoich kanałów sprzedaży i produktów i możesz już pracować w tej aplikacji. Przeglądaj zamówienia, sprzedaż, dostępne zapasy i analizy sprzedaży.

 

Jak skonfigurować zamówienia FBA z innych kanałów sprzedaży?

Aby skonfigurować funkcję FBA dla innych kanałów sprzedaży, musisz przejść do ustawień dla potrzebnego Ci kanału, Oferty — Shopify — Ustawienia kanału. I dokonaj tych ustawień:

 1. Włącz synchronizację zapasów.
 2. Umieść magazyn FBA na pierwszym miejscu wśród wszystkich magazynów.
 3. Dopasuj swoje magazyny Shopify i FBA.
 4. Włącz automatyczne wykonywanie FBA.

 

Po wprowadzeniu tych ustawień Twoje zamówienia zostaną wysłane automatycznie w ciągu 20 minut po zsynchronizowaniu zamówień z Twoich kanałów handlowych. Możesz również wysyłać zamówienia ręcznie.

W celu wysłania zamówienia za pomocą funkcji FBA przejdź do Zamówienia, wybierz zamówienie, którego potrzebujesz, przejdź do niego klikając na numer zamówienia i naciśnij przycisk „Wyślij do FBA”

 

Stawki Sellbrite 

Sellbrite oferuje kilka planów cenowych, w zależności od poziomu użytkowania i liczby platform, na których sprzedajesz produkty. W tej chwili Sellbrite oferuje możliwe plany:

 • Abonament bezpłatny: odpowiedni dla małych sklepów, które promują się tylko na jednej platformie i mają mniej niż 30 zamówień miesięcznie. Integracja z FBA nie jest również dostępna w planie darmowym.
 • Plan płatny: koszt zależy od liczby zamówień miesięcznie i zaczyna się od 29 USD miesięcznie za 100 zamówień. Jeśli potrzebujesz tej funkcji, musisz dodatkowo zapłacić 19 USD miesięcznie za integrację z FBA.