Как начать продавать на eBay с Shopify. Интересный опыт Украины.

Jak rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay za pomocą Shopify. Ciekawe doświadczenia Ukrainy.

Dzisiaj serwis eBay jest drugim najczęściej odwiedzanym rynkiem na świecie z ponad 800 milionami odwiedzin miesięcznie. W serwisie eBay zarejestrowanych jest 11 tys. ukraińskich przedsiębiorców, 4 tys. aktywnych sprzedawców.

Najlepiej sprzedające się przedmioty w serwisie eBay to 100 USD.

Około 50% przychodów ukraińskich przedsiębiorców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Od lata 2021 r. przedsiębiorcy z Ukrainy mogą przeprowadzać transakcje w serwisie eBay za pośrednictwem Payoneer.

UkrPoshta uruchomił program rozwoju eBay dla wsparcie dla małych i średnich firm. Celem jest ułatwienie rejestracji i adaptacji na rynku. Rejestracja trwa około tygodnia. Rynek poprosi o dokumenty i zapyta o pochodzenie produktu.

Ważną częścią pracy w serwisie eBay jest system ocen. Szanse na dostanie się na stronę są twoje dla tych, którzy byli pierwszymi aktywnymi kupującymi - potrzebujesz zaufanego konta kupującego. Aby szybciej rozwiązać problem zaufania, zaleca się złożyć wniosek w serwisie eBay za pośrednictwem UkrPoshta.

Następny test to niewypowiedziany trzymiesięczny okres próbny. Dopiero po 10 pozytywnych recenzjach konto zostanie oznaczone jako zaufane. Powinieneś być aktywny każdego dnia — na przykład przeczytaj całą sekcję Pomocy, skontaktuj się ze społecznością eBay, skontaktuj się z pomocą techniczną. System rejestruje wszystko. Trzeba się zapalić. Pokaż, że jesteś zainteresowany współpracą z serwisem eBay.

Początkowo serwis eBay ogranicza liczbę przedmiotów do dziesięciu i 500 USD miesięcznie. I lepiej nie wybierać całego limitu na raz. Zaleca się zacząć od 1 produktu, sprzedawać go, otrzymywać pozytywne opinie, a dopiero potem dodawać kolejne produkty. Ale nie więcej niż 1-2 przedmioty tygodniowo.

Limity będą z czasem rosnąć. Ale lepiej skontaktować się z pomocą techniczną, aby podnieść limity – jest to szybsze.

Jak nie zostać zbanowanym? Musisz być przygotowany i podać informacje o pochodzeniu towaru. Nie naruszaj praw autorskich. W razie wątpliwości lepiej odmówić sprzedaży problematycznego produktu.

Jak promować produkt?

Prowizja eBay — 15%. Ponad połowa przedmiotu będzie promowana za pośrednictwem płatnych reklam w ramach Promowanych aukcji eBay. Aukcje świetnie nadają się do promocji. Co więcej, kupujący może być nie tylko zwycięzcą, ale także pozostałymi kupującymi - nikt nie przeszkadza im w złożeniu Najlepszej oferty.

Następnym poziomem jest status Bestsellera. Jak zdobyć? Co najmniej 100 sprzedaży na kwotę 1000 USD, 98% pozytywnych opinii, dostawa w ciągu kilku dni.

Zasady wypełniania karty produktu są proste – krótkie tytuły, podobne do słów kluczowych podczas wyszukiwania w Google.

Aby połączyć eBay ze swoim sklepem Shopify, istnieje wiele aplikacji. Aplikacja z serwisu eBay otrzymuje złe recenzje z powodu braku integracji — żadne szczegóły wariantów produktu nie są udostępniane, tylko same produkty . Aplikacja najwyżej oceniana przez użytkowników — Integracja z serwisem eBay . Przeczytaj omówienie aplikacji w następnej części.

I wreszcie. Nie zapomnij podziękować każdemu klientowi za udany zakup. Poproś o informację zwrotną, jeśli klient jest zadowolony, lub napisz osobiście o problemie, aby pomóc klientowi zrozumieć przyczynę.

Na podstawie Forbes.ua