Как начать продавать на eBay с Shopify. Интересный опыт Украины.

Jak rozpocząć sprzedaż w serwisie eBay za pomocą Shopify. Ciekawe doświadczenie Ukrainy.

Obecnie eBay jest drugim najczęściej odwiedzanym rynkiem na świecie z ponad 800 milionami odwiedzin miesięcznie. W serwisie eBay zarejestrowanych jest 11 tys. ukraińskich przedsiębiorców, 4 tys. aktywnych sprzedawców.

Najlepiej sprzedającymi się przedmiotami w serwisie eBay są przedmioty o wartości 100 USD.

Około 50% wpływów dla ukraińskich przedsiębiorców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Od lata 2021 roku przedsiębiorcy z Ukrainy mogą przeprowadzać transakcje w serwisie eBay za pośrednictwem Payoneer.

UkrPoshta uruchomiła program rozwoju eBay, aby wspierać małe i średnie firmy. Celem jest ułatwienie rejestracji i adaptacji na rynku. Rejestracja trwa około tygodnia. Marketplace poprosi o dokumenty i zapyta o pochodzenie towaru.

Ważną częścią pracy w serwisie eBay jest system ocen. Szanse na dostanie się na stronę mają ci, którzy byli pierwszymi aktywnymi kupującymi - potrzebujesz zaufanego konta kupującego. Aby szybko rozwiązać problem zaufania, zaleca się złożenie wniosku o eBay za pośrednictwem UkrPoshta .

Następnym sprawdzianem jest niewypowiedziany trzymiesięczny okres próbny. Dopiero po 10 pozytywnych recenzjach konto zostanie oznaczone jako zaufane. Powinieneś być aktywny każdego dnia — na przykład przeczytać całą sekcję pomocy, skontaktować się ze społecznością eBay, skontaktować się z pomocą techniczną. System przechwytuje wszystko. Trzeba zapalić. Pokaż, że jesteś zainteresowany współpracą z serwisem eBay.

Początkowo eBay ogranicza liczbę przedmiotów do dziesięciu i 500 USD miesięcznie. I lepiej nie wybierać od razu całego limitu. Zaleca się zacząć od 1 produktu, sprzedać go, uzyskać pozytywną opinię, a dopiero potem dodawać kolejne produkty. Ale nie więcej niż 1-2 sztuki tygodniowo.

Z czasem limity będą się zwiększać. Ale lepiej skontaktować się z pomocą techniczną w celu podniesienia limitów - tak jest szybciej.

Jak nie dać się zbanować? Musisz być przygotowany i podać informacje o pochodzeniu towaru. Nie naruszaj praw autorskich. W razie wątpliwości lepiej odmówić sprzedaży problematycznego produktu.

Jak wypromować produkt?

Prowizja eBay - 15%. Ponad połowa przedmiotu będzie promowana za pośrednictwem płatnych reklam w serwisie eBay Promowane aukcje. Aukcje świetnie nadają się do promocji. Co więcej, kupującym może być nie tylko zwycięzca, ale także pozostali kupujący – nikt nie przeszkadza im w złożeniu Najlepszej Oferty.

Kolejny poziom to status Bestsellera. Jak zdobyć? Co najmniej 100 sprzedaży na kwotę 1000 USD, 98% pozytywnych opinii, dostawa w ciągu kilku dni.

Zasady wypełniania karty produktu są proste - krótkie tytuły, które podczas wyszukiwania w Google wyglądają jak słowa kluczowe.

Istnieje wiele aplikacji do łączenia serwisu eBay ze sklepem Shopify. Aplikacja z eBay zbiera złe recenzje ze względu na brak integracji - nie udostępnia informacji o wariantach produktu, tylko same produkty. Aplikacja z najwyższą oceną użytkowników to Integration for eBay . Przeczytaj omówienie aplikacji w następnej sekcji.

I w końcu. Nie zapomnij podziękować każdemu klientowi za udany zakup. Poproś o informację zwrotną, czy klient jest zadowolony, lub napisz o problemie osobiście, aby pomóc klientowi zrozumieć przyczynę.

Według Forbes.ua