Автоматическое создание чеков в магазине Shopify при оплате картой или наложенном платеже

Automatyczne tworzenie paragonów w sklepie Shopify przy płatności kartą lub gotówką przy odbiorze

Od 2022 roku sklepy internetowe będą musiały wystawiać paragony fiskalne za pomocą kas fiskalnych online (PRRO – programowy rejestrator transakcji rozliczeniowych).

Rozważmy scenariusze wystawienia czeków dla sklepu internetowego na platformie Shopify (wszystkie czeki muszą być wystawione zgodnie z godzinami pracy sklepu):

1. Kupujący zapłacił za towar kartą przed wysyłką. Należy wystawić czek.

2. Kupujący złożył zamówienie za pobraniem (np. za pośrednictwem Novaya Poshta), towar znajduje się w magazynie sklepu. Paragon musi zostać wystawiony w momencie wysłania towaru do kupującego. Tutaj są różne opinie, ale odbyło się webinarium przedstawiciela urzędu skarbowego i oficjalna odpowiedź urzędu skarbowego na prośbę prywatnego przedsiębiorcy o wystawienie czeku w momencie wysłania towaru do kupującego. Istnieje również niuans rejestracyjny związany z firmą kurierską. Jeżeli stroną transakcji kupna-sprzedaży jest firma kurierska, to czek musi wystawić firma kurierska (UkrPoshta posiada taką umowę). W pozostałych przypadkach odpowiedzialność za wystawienie czeku spoczywa na firmie sprzedającej.

3. Kupujący złożył zamówienie za pobraniem (na przykład za pośrednictwem Nova Poshta), kupujący otrzymał towar za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jeśli w momencie wysłania towaru paragon nie został wystawiony, należy go wystawić.

4. Kupujący złożył zamówienie z płatnością u kuriera, kurier posiada kasę fiskalną. Czek może zostać wystawiony za pośrednictwem terminala płatniczego kuriera w momencie dostarczenia towaru.