Повне керівництво по прямих доставках (дропшіп) з AliExpress

Kompletny przewodnik po bezpośrednich dostawach (dropship) od AliExpress

Dropship to świetny sposób na rozpoczęcie działalności e-commerce bez martwienia się o zapasy lub dostawę. To dość przyziemne i proste — po prostu sporządź listę przedmiotów, które zdecydujesz się sprzedać w swojej witrynie i wyślij wiadomość e-mail do swojego dostawcy, aby mógł wysyłać towary w Twoim imieniu za każdym razem, gdy otrzymasz zamówienie.

Rozpoczęcie działalności typu dropship to świetny sposób na zaangażowanie się w e-commerce. Kilka lat temu trzeba było sięgnąć do wielu internetowych baz danych w poszukiwaniu wiarygodnego dostawcy, co czasem wydawało się dość trudnym zadaniem, ale wciąż wykonalnym. Jednak jeśli chodzi o Oberlo i Aliexpress – jest to dużo łatwiejsze. Obaj dostawcy świadczą swoje usługi za pośrednictwem dostaw bezpośrednich.

AliExpress ułatwia dostarczanie przedmiotów na sprzedaż w Twoim sklepie bez martwienia się o zapasy lub dostawę. Możesz zapłacić za towar po cenach hurtowych, po czym towar zostanie wysłany bezpośrednio do Twoich klientów.

Strona główna AliExpress

Dlaczego korzystanie z AliExpress do dropshipa jest wygodne

AliExpress to gigantyczny rynek z szerokim wyborem produktów, które możesz sprzedawać w swoim sklepie. Ponieważ większość sprzedawców AliExpress to producenci zagraniczni, ich ceny są bardzo konkurencyjne.

Chociaż AliExpress pozycjonuje się jako sklep internetowy, większość sprzedawców rozumie, że większość ich klientów to sprzedawcy i są znacznie bardziej zainteresowani dostawami bezpośrednimi.

Dropship z AliExpress jest dość prosty.

Nie ma żadnych kosztów początkowych ani opłat, więc możesz przetestować produkty bez żadnych inwestycji finansowych. Dzięki AliExpress lub Oberlo możesz rozpocząć bezpośrednie dostawy już dziś, całkowicie za darmo.

Wielu sprzedawców AliExpress ma świetne zdjęcia produktów, które możesz wykorzystać w swojej witrynie, a także szczegółowe opisy produktów, które pomogą Ci opisać produkt w Twoim sklepie.

Wreszcie, korzystanie z dropshipping z AliExpress jest tak proste, jak zamawianie towarów dla siebie.

Przyjrzyjmy się bliżej tej funkcji, jak to wszystko działa, jak szukać produktu i sprzedawcy oraz jak pozycjonować się na sukces. Nie martw się - to naprawdę proste. AliExpress Dropship to świetny sposób na rozpoczęcie pracy online, gdy masz dobry przewodnik.

Dlaczego ludzie mieliby kupować w Twoim sklepie, skoro mogą kupić te same produkty na AliExpress?

Po spadku z AliExpress Twoja przewaga konkurencyjna nie będzie ceną ani unikalnymi opatentowanymi produktami. Twoją przewagą konkurencyjną jest bezpośrednia dostawa towarów do klienta, przed konkurencją.

To jest arbitraż detaliczny.

Dla Ciebie głównymi przewagami konkurencyjnymi są przede wszystkim odpowiednie działania marketingowe i ciągłe poszukiwanie klientów. Zawsze możesz zwiększyć liczbę klientów dzięki nowym ofertom, produktom, markom, tworząc treści i zapewniając doskonałą obsługę.

Ustawienia sklepu

Teraz, gdy już rozumiesz istotę dropshippingu z AliExpress i stworzyłeś własny sklep, przed złożeniem pierwszego zamówienia, skonfigurujmy go najpierw.

Wybierz swoją niszę i produkty

Pierwsza część tworzenia sklepu powinna zacząć się od wyboru niszy. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, spójrz na już stworzone kategorie produktów na AliExpress i spróbuj określić, co Cię najbardziej interesuje lub z którego produktu będziesz czerpać nie tylko przyjemność, ale i zysk.

Kategorie AliExpress

Po dokonaniu wyboru obszaru produktów nadszedł czas, aby przejść bezpośrednio do samych produktów. Spróbuj wybrać kilka produktów, które chciałbyś odsprzedać w swoim sklepie. W tym przewodniku wybór dotyczy trampek.

Po dokładniejszym przeczytaniu sklepu AliExpress zrozumiesz, że istnieje ogromny wybór produktów na każdy gust, a ten wybór może być przytłaczający. Może to również prowadzić do bólu głowy, jeśli nie wybierzesz wysokiej jakości produktu od niezawodnego dostawcy.

Istnieje lista kryteriów wyboru produktów. Nie ma na to podstaw naukowych, ale ta lista naprawdę pomaga wybrać wiarygodnych sprzedawców. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze produktu na AliExpress do dropshippinguа:

Żadnych marek, podróbek ani podróbek: Unikaj wszelkich marek, aby uniknąć odsprzedaży podróbek i podróbek. Szukaj produktów nieoznakowanych. Jeśli produkt posiada jakiekolwiek logo, należy je wyłączyć z rozpatrzenia, nawet jeśli może być oryginalne. Nie powinieneś ryzykować wybierając towary od nielicencjonowanego sprzedawcy, ponieważ tak naprawdę nie masz pojęcia, czy produkt jest prawdziwy. Może to znacznie ograniczyć Twój wybór, więc wybierz obszar produktu, w którym marka nie ma znaczenia, na przykład akcesoria elektroniczne lub odzież.

Bezpłatna wysyłka z ePacket: Jeśli to możliwe, spróbuj odsprzedać tylko te przedmioty, które mogą być dostarczone z bezpłatną wysyłką ePacket. Ponieważ większość produktów AliExpress pochodzi z Chin lub Hongkongu, dostawa ePacket jest nie tylko najbardziej ekonomiczna, ale także jedna z najszybszych, jeśli chodzi o małe produkty.

Ponad 300 zamówień: Produkt z dużą liczbą zamówień może powiedzieć kilka interesujących rzeczy. Po pierwsze, wskazuje na istnienie popytu na towary. Po drugie, dostawca jest dość wiarygodny, gdyż możemy założyć, że niektóre z tych zamówień się powtarzają. Szukając nowego produktu, spróbuj posortować go według większości zamówień.

Zdobądź więcej niż 4,5 gwiazdki: Ważne jest również, aby produkty, które zamierzasz odsprzedać, miały wysoką ocenę (powyżej 4,5 gwiazdki), a sprzedawca - pozytywną opinię. Możesz użyć rozszerzenia Chrome o nazwie AliExpress Seller Check, aby zobaczyć wszystkie recenzje sprzedawcy.

Ocena sprzedawcy AliExpress

To rozszerzenie otworzy szczegółową recenzję recenzji i ocen pozostawionych przez innych kupujących, a jego użycie jest znacznie bardziej niezawodne niż tylko system ocen AliExpress.

Niska cena z wysoką gwarancją zwrotu: w zależności od produktu, który chcesz odsprzedać, staraj się przestrzegać przy zakupie towarów w przedziale cenowym od 1 do 20 USD. To sprawia, że ​​transakcja jest mniej ryzykowna w przypadku utraty środków w sprzedaży. Te przedmioty mogą być zwykle wycenione od 20 do 50 USD lub więcej. Na przykład możesz znaleźć trampki na AliExpress za około 20 USD i odsprzedać je za 50 USD. Da to 60% zysku.

Mnóstwo kolorowych nieoznakowanych zdjęć produktów: Zachowaj ostrożność i uważność podczas przeglądania zdjęć, aby upewnić się, że oryginalne zdjęcia pochodzą od oryginalnego producenta. W dzisiejszych czasach szanse na to, że zdjęcie może zostać skradzione od innego sprzedawcy, są dość duże. Szybkie wyszukiwanie obrazów w Google pomoże Ci sprawdzić, czy zdjęcia produktu są prawdziwe, a marka nie jest fałszywa od sprzedawcy lub innego producenta.

Zdjęcie produktu AliExpress

Komunikatywny sprzedawca: Nie bój się zadawać sprzedawcy pytań przed złożeniem u niego zamówienia. Dobry, niezawodny sprzedawca szybko odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jeśli sprzedawca nie odpowie na wiadomość, jest to pierwsza rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę i wybrać innego sprzedawcę.

Dodaj produkty do swojego sklepu

Po skonfigurowaniu sklepu, na przykład za pomocą Shopify, nadszedł czas na dodanie produktu. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ nie jest to takie proste - skopiuj zdjęcia i opisy produktów z AliExpress i umieść je na swojej stronie.

Aby sklep odniósł sukces, musi być w ten sposób pozycjonowany. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Napisz własne opisy produktów. Wiele produktów na AliExpress nie zostało napisanych przez copywriterów ani w celu szczegółowego wyjaśnienia korzyści. Więc nie polegaj na nich. Posiadanie własnej, unikalnej treści będzie służyć Twojej firmie na dłuższą metę (Google ignoruje zduplikowane treści) i pomoże poprawić wartość Twojej strony produktu.

Poinformuj klientów o czasie dostawy. Zalecamy publikację na stronie produktu (lub w innym miejscu w sklepie), co może zająć klientom co najmniej 20 dni, w zależności od dostawca ), aby otrzymać zamówienie. Ponieważ bWiększość dostawców na AliExpress znajduje się w Chinach, czas dostawy może przekraczać 20 dni.

Korzystaj z aplikacji do śledzenia zamówień. Jeśli chodzi o dłuższe czasy dostawy niż większość ludzi jest przyzwyczajona, klienci często wysyłają e-maile z pytaniem o miejsce i czas dostawy zamówionych towarów. Użyj aplikacji do śledzenia zamówień z aplikacji Shopify, aby móc zaktualizować status zakupu.

 Status zamówienia AliExpress

Zaoferuj bezpłatną wysyłkę. Może to być jedna z przewag konkurencyjnych, dlatego zaleca się oferowanie bezpłatnej wysyłki swoim klientom za pomocą oferowanej bezpłatnej/taniej wysyłki przez wielu sprzedawców na AliExpress.

Cenniki. Rozważ podwojenie narzutu. Przekroczenie 50-procentowej marży spowoduje stagnację firmy, a także pokryje koszty marketingu.

Dodaj produkty do swojego sklepu za pomocą Oberlo. Zamiast ręcznie dodawać produkty z AliExpress do witryny, możesz użyć Oberlo, aby szybko dodać produkty do sklepu.

Jak korzystać z dropshipping z AliExpress

Skoro sklep pełen towarów jest gotowy do sprzedaży i dostawy, co zrobić, gdy tylko nadejdzie pierwsze zamówienie?

Dropship z AliExpress działa podobnie do każdego zwykłego dropshipa. Po otrzymaniu zamówienia kup produkt na AliExpress i wprowadź imię i nazwisko oraz adres klienta. Wszystkim innym zajmuje się sprzedawca AliExpress.

Dobrze jest mieć małą tabelkę z listą wszystkich produktów na stronie, która wskaże wielkość sprzedaży, ilość zakupów na AliExpress oraz link do aukcji AliExpress. W ten sposób za każdym razem, gdy otrzymasz zamówienie, znacznie łatwiej będzie znaleźć dostawcę na AliExpress, a także śledzić zmiany cen.

Możesz również użyć Oberlo, który z łatwością pomoże w tym wszystkim, w tym w uproszczeniu zamówień na AliExpress i śledzeniu zmian cen.

Dobrym pomysłem byłoby poinformowanie sprzedawcy na AliExpress, że jesteś dropshipperem. W związku z tym dostawca nie będzie uwzględniał żadnych faktur ani promocji w wartości towarów wysyłanych do klienta.

Składając zamówienie, możesz po prostu zostawić wiadomość sprzedającemu. Zwykła krótka wiadomość: „Robię dropshipping. Proszę, żadnych promocji i faktur!” To będzie więcej niż wystarczające dla sprzedającego.

 Potwierdzenie zamówienia AliExpress

Jak wspomniano wcześniej, jeśli twój dostawca znajduje się w Chinach, spróbuj wybrać wysyłkę ePacket, jeśli ta funkcja jest dostępna jako opcja wysyłki. Wielu dostawców oferuje tę opcję wysyłki za darmo.

Gdy tylko sprzedawca przetworzy zamówienie, otrzymasz wiadomość e-mail z raportem o wysyłce.

Zamówienie wysłane przez AliExpress

Kliknij link w wiadomości e-mail, aby wyświetlić zamówienie, co pozwoli Ci zobaczyć numer śledzenia.

 AliExpress zarządza zamówieniami

Przejdź do swojej witryny Shopify i złóż zamówienie. Pamiętaj, aby wprowadzić numer śledzenia.

I to wszystko! Teraz wystarczy poczekać, aż klienci otrzymają zamówienie. Kiedy nadejdzie, AliExpress wyśle ​​wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie otrzymania zamówienia. Pamiętaj, aby poczekać na odpowiedź, aby otrzymać zamówienie od klienta. Wtedy możesz wszystko potwierdzić. Ma to na celu uniknięcie przypadkowych problemów z dostawą — wszystkie pytania i problemy można wyjaśnić bezpośrednio z dostawcą za pośrednictwem AliExpress i znaleźć sposoby ich rozwiązania.

Co to jest zwrot pieniędzy?

Wielu dostawców AliExprasa nie oferuje zwrotów towarów i środków pieniężnych. Oznacza to, że będziesz musiał przetworzyć zwrot towarów i środków na jeden z kilku sposobów. Problem z zakupem towaru w sklepie występuje w kilku przypadkach – albo towar w ogóle nie został dostarczony, albo kupujący nie jest zadowolony ze swojego zakupu.

W pierwszym przypadku zamówienie, które nie dotarło do kupującego, musi zostać zwrócone dostawcy AliExpress. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze sprzedawcą, aby rozwiązać problem lub skontaktuj się z AliExpress w celu uzyskania ochrony klienta.

Jeśli klient po prostu nie jest zadowolony z produktu, zaoferuj mu rekompensatę za zamieszanie i poproś klienta o przesłanie zdjęć uszkodzonego produktu. Następnie przekieruj ich na AliExpress i spróbuj jak najszybciej znaleźć przyczynę i skutek.

Rozwój biznesu dropshipping

Po udanej pierwszej sprzedaży nadszedł czas, aby zacząć uczyć się, jak rozwijać firmę i zarabiać więcej.

Na początek powinieneś nauczyć się znajdować i rozróżniać, który dostawca jest niezawodny w przypadku towarów wysokiej jakości, a który nie. Lepiej założyć biznes w relacji ze sprawdzonymi dostawcami, w przeciwnym razie wszystko poszło na marne. Umożliwi to uzyskanie lepszych cen i realizację zamówień priorytetowych.

Większość dostawców AliExpress korzysta ze Skype'a. Jeśli stale zamawiasz u tego samego sprzedawcy, zaleca się, aby poprosić o nazwę użytkownika Skype w celu nawiązania relacji biznesowej. Gdy sprzedawca zobaczy regularne powtarzające się zamówienia i udaną sprzedaż, może nawet wyrazić zgodę na umieszczenie własnego logo na swoich produktach, a także dołączyć różne faktury lub markowe wkładki do paczek wysyłkowych.

Zostań dropshiperem

Najlepszą częścią dropshippingu z AliExpress jest możliwość przetestowania produktu do sprzedaży w Twoim sklepie. Nie ma gwarancji, że dany produkt zostanie sprzedany? Po prostu dodaj go do swojego sklepu i przetestuj na sprzedaż! Nie działa? Po prostu usuń go ze sklepu i wypróbuj inny. Na początek Oberlo będzie świetnym pomocnikiem.

Ze względu na brak początkowej wartości zabezpieczenia i stały stan inwentarza towarów, każdy może rozpocząć własną działalność gospodarczą.